Arjantin turu

İnsanların rüyalarını süsleyen ülke Arjantin’e gidiyoruz. Futbolu,Maradonası, tangosu ve nefis steakleriyle ünlü Arjantin’deyiz.

Benan Gülağız 3 Eylül 2022

İnsanların rüyalarını süsleyen ülke Arjantin’e gidiyoruz. Futbolu,Maradonası, tangosu ve nefis steakleriyle ünlü Arjantin’deyiz. AndDağları ve Atlas Okyanusu arasında muhteşem doğa güzelliklerine sahip Arjantin, Güney Amerika’nın turizm açısından en önemli bölgesidir.Arjantin ismi Latince gümüş anlamına gelen “Argentum” kelimesinden gelmektedir. Bölgeye ilk yerleşenler ülkede bolca gümüş bulunduğunu düşünmüşlerdir. Ülkenin çok büyük olduğunu söylenir. Bu nedenle çeşitlive değişik doğal güzelliklere sahiptir. Güneyinde buzullar varken;kuzeyinde çöller bulunmaktadır.

 

Bir de tarihi ve kültürel zenginliği var tabii ki. Bu da ülkeyi farklı bir hâle getiriyor. Günün herhangi bir saatinde,insanların belirli bir olayı protesto ettiğini görebilirsiniz. Ortak akıl ve sosyal sorumluluk kavramları oturmuş bir toplumdur. Herhangi bir olaya toplumsal tepki örgütlü ve çok etkin. Ayrıca düşünce özgürlüğü ve demokrasi kavramlarına çok değer veriyorlar. Latin kültürünün vermişolduğu sıcak ve samimi özellikler Arjantin halkında daha çok gözleniyor.

 

Hayat yavaş akıyor Arjantin’de, kimse acele etmiyor, bir kahvenin gelmesi normalde 5 dakika sürüyorsa burada 15 dakika. Sokaklar çok renkli, her yer sokak sanatı ve bol danslı. Yolda yürürken fotoğraf çekmeden adım atamaz hâle geliyorsunuz. Arjantinliler için "Futbol" bir tutkudur. Onlara göre "Arjantin'in En İyi Oyuncusu" Maradona ve"Dünya'nın En İyi Oyuncusu" Messi'dir. Şimdi gelin en kalabalık ve en canlı şehri Buenos Aires’e hep beraber gidelim.

Yorumlar
Popüler Bloglar